• Bratislava 0918 570 900
  • Praha 733 123 999
  • Brno 734 449 949
  • Sydney 0422 611 611

Stopover

Čo by ste mali o Dubaji vedieť?

Dubaj (anglicky Dubai) je mesto patriace do federácie Arabských Emirátov a nachádza sa na pobreží Perzského zálivu. V hlavnom meste Dubaji, ktoré je centrom ekonomickým, sociálnym, kultúrnym i politickým žije 99% obyvateľov Emirátov. Oficiálnym náboženstvom je islam, preto je vhodné rešpektovať určité zvyklosti miestnych obyvateľov. Každý kto toto mesto navštívi rýchlo pochopí prečo si vyslúžilo prívlastky ako luxusné alebo prepychové. Okrem najvyššieho obchodného centra sa pýši najdlhším vlakovým systémom na svete aj najvyššie položeným výťahom (ten bol naviac vyrobený v Českej republike).

Ubytovanie

Využite výhody programu spoločnosti Emirates - Dubaj Stopover (DSO). V rámci programu máte možnosť výberu ubytovania zo širokej ponuky viac ako 60 hotelov v rôznych cenových kategóriách od jednoduchých až po úplne luxusné. V rámci balíčka bude zabezpečený transfer do hotela a späť alebo získate balík s informáciami o Dubaji. Viac informácií o programe DSO.

Čo navštíviť počas stopoveru?

Miest a aktivít, ktorých by ste si nemali nechať ujsť je v Dubaji nespočet. Medzi najvyhľadávanejšie patrí napríklad najvyššia budova sveta Burj Khalifa vysoká 829,8 m, ktorá bola dokončená v roku 2009. Z nej vás čaká veľkolepý výhľad na celé mesto. V budove sa nachádza aj najznámejší obchodný dom Dubai Mall. Zalyžujte si a nakupujte v obchodnom centre Mall of the Emirates. Veľmi známe sú tiež umelo vytvorené polostrovy v rôznych tvaroch. Pal Jumeriah má podobu palmy. Na vybudovanie, ktoré trvalo niekoľko rokov, bolo potrebných 7 miliónov ton kamenia a 94 kubických metrov piesku. Najluxusnejší hotel sveta - Burj Al Arab sa pýši 7 hviezdičkami a je jednou z možností ubytovania (pre tých náročnejších z vás), ale tiež atrakciou, ktorú neminie žiadny turista. Zábavný lunapark Dubailand vám zaistí slušnú dávku adrenalínu! Za pozornosť stojí tiež Creed Dubai - dubajský záliv, ktorý je srdcom mesta. Symbolom zálivu sú väčšie drevené lode. Plavba takou loďou sa pre vás stane nevšedným zážitkom.

Mena

Oficiálnou menou je arabský dirham (AED). 1 AED sa delí na 100 filov. V prepočte je 1 dirham približne 0,24 EUR. Mnoho obchodov, hotelov a reštaurácií akceptuje platbu americkými dolármi či eurami. Peniaze si môžete vymeniť po prílete na letisku v Dubaji, v zmenárňach, v meste alebo vybrať z vašej karty v niektorom z bankomatov, ktorých je všade dostatok. V novších častiach mesta sa však dá bez problémov platiť platobnými kartami.

Víza

Občania Slovenskej republiky získajú víza na mieste. Po prílete sú vám bezplatne udelené do pasu "visa on arrival", ktoré vás oprávňujú k turistickému pobytu na 30 dní.

Podnebie

Dubaj sa vyznačuje suchou, tropickou klímou. Mesiace august - máj sú ideálne pre jeho návštevu,. Ak vám nevadia teploty 42°C a viac v ostatných mesiacoch, potom môžeme povedať, že zastávku v Dubaji je vhodné absolvovať celoročne.

Čo by ste mali o Seoule vedieť?

Seoul je hlavným a počtom obyvateľov okolo 13 miliónov tiež najväčším mestom Južnej Kórei. Leží v severozápadnej časti krajiny na rieke Hangang. Je druhým najľudnatejším mestom na svete (hneď po Tokiu). Mesto Seoul sa zaraďuje medzi mestá s najnižšou kriminalitou, preto sa počas svojej zastávky budete cítiť bezpečne.

Ubytovanie

Ceny ubytovania sú v Soule pomerne priaznivé. Hotel sa snažte zvoliť tak, aby bol v dobrej dochádzkovej vzdialenosti od metra. Čím bližšie k centru, tým lepšie. Nestrávite potom dobu v Soule cestovaním. Mesto ponúka ubytovanie rôznych typov. Ak je váš rozpočet limitovaný alebo máte radi dávku luxusu, každý si vyberie. Cenovo sa hotely pohybujú už od $ 30.

Čo navštíviť počas stopoveru?

Veľkým lákadlom pre zahraničných turistov sú veľkolepé paláce, ktorých je v meste hneď niekoľko. Najznámejšie sú Kyongnokkung, ktorý slúžil ako kráľovské sídlo 200 rokov, paláce Toksugung, Chandeokgung alebo Changgysonggung. Vynechať by ste nemali Národné kórejske múzeum alebo Kórejské budhistické múzeum. Pohodu a relax môžete nasávať v krásnych parkoch T'Apkol alebo Namsan, súčasťou ktorého je botanická záhrada a vyhliadková soulská veža Seoul Tower. Spolu s kopcom, na ktorom stojí, vás vyvedie do výšky 483 m. Ak vás prepadne nákupná mánia, zamierte na tradičné trhovisko Namdaemun alebo do obrovského nákupného centra Lotte Word. V jeho tesnej blízkosti sa nachádza ďalšia z miestnych atrakcií - Jongny Tower. Nechajte sa vyviesť zadarmo na samotný vrchol tejto architektonicky zaujímavej budovy a vychutnávajte si scenérie mesta z vtáčej perspektívy. Využiť tiež môžete pestrú ponuku výletov, ktoré letisko Incheon organizuje pre cestujúcich zadarmo. To je tiež jeden z dôvodov prečo bolo už po niekoľkýkrát vyhlásené najlepším prestupovým letiskom na svete.

Mena

Oficiálnou menou je juhokórejský won (KRW, ten sa delí na 100 čonov). 100 KRW je v prepočte približne 0,08 EUR. Peniaze si vymeňte po prílete na letisku alebo vyberte z bankomatu. Keďže sa jedná o veľkomesto, nájsť zmenáreň alebo bankomat v centre tiež nebude žiadny problém. V centre mesta je tiež možné platiť medzinárodnými platobnými kartami.

Víza

Víza pre vstup do Južnej Kórei nepotrebujete, aj s touto krajinou má SR dohodnutý bezvízový styk, ak ide o pobyt v dĺžke do 90 dní. Váš cestovný doklad by však mal mať platnosť minimálne ďalších 6 mesiacov pri vstupe na toto územie.

Podnebie

V Soule sa môžete tešiť na nám známe mierne podnebie, charakteristické výraznými rozdielmi medzi zimnými a letnými teplotami a 4 ročnými obdobiami. Priemerná teplota v lete je okolo 25 stupňov v zime klesá aj pod nulu.

Čo by ste mali o Singapure vedieť?

Singapore je extrémne bohatý mestský štát nachádzajúci sa v juhovýchodnej Ázii na rovnomennom ostrove. Názov mesta znamená "Levie mesto". Je známe svojou čistotou, prísnymi zákonmi a veľkými kontrastmi. Od malajského polostrova je oddelený Johorským prielivom. Mesto je plné veľkých oceľových mrakodrapov a moderných obchodných centier, reštaurácií ale aj starých mestských častí plných kultúry, čínskych, indických i arabských štvrtí, kde ako by sa zastavil čas a kde platia stále staré tradície.

Ubytovanie

Možnosťí ubytovania je v tomto meste veľa. Od ubytovní (guesthouse), kde budete platiť cca $ 10 za noc, cez lacnejšie čínske hotely, kde zaplatíte asi $ 30. Hotely vyššej kategórie sa pohybujú okolo $ 300. Vo všeobecnosti platí - čím vyššia kvalita, tým vyššia aj cena.

Čo navštíviť počas stopoveru?

V koloniálnej štvrti, ktorá sa nachádza v strede územia je dobré navštíviť preslávený hotel Raffles, budovu parlamentu, divadlo alebo najvyšší súd, ktorý je v neoklasickom štýle. Neďaleko sa potom nachádza nespočetné množstvo múzeí (Singapurské umelecké, národné alebo múzeum ázijskej civilizácie). V čínskej štvrti sa nachádza množstvo čínskych chrámov. Najznámejší je Leon San See alebo Thein Hock Keng z roku 1839. Nájdeme tu však aj najstarší hinduistický chrám na ostrove - svätyňu Sri Mariamman, ktorý bol založený spolu s mestom na začiatku 19. století. Okolo Serangoon Road je sústredená malá India. Okrem veľkého množstva obchodov tu nájdete chrámy aj indické reštaurácie. Najznámejším chrámom v tejto časti je Sri Veeramakaliamman. Na Tank Road stojí chrám Thandayuthapani, kde sa každoročne oslavujú hinduistické slávnosti Thaipusam. V arabskej štvrti plnej stredovýchodných bazárov nájdete obchodíky so šperkami a hodvábom - predovšetkým v blízkosti sultánovho mešity. Pre odvážnejších z vás je blízko Arab Street, tzv. trh zlodejov. Otvorené je len dopoludnia a predmety, ktoré sa predávajú sú z časti kradnuté (ide napr. o imitácie značkového tovaru). Pri nakupovaní však dajte pozor na vreckových zlodejov! Za zábavou jedine do Pentos zábavného parku. Dostanete sa tam autobusom, loďou alebo vyhliadkovou lanovkou a okrem laserovej a vodnej show tu nájdete napríklad najväčší ázijský podmorský svet alebo sa môžete okúpať na miestnych plážach. Tým z vás, ktorí milujú prírodu a rastliny potom nesmie uniknúť botanická záhrada s veľkou zbierkou orchideí. Na Juan Ching Road sa nachádza Jurongský park - kombinácia japonských a čínskych záhrad. Vo vzdialenosti 10 km od mesta na Pasir Pajang Road sa nachádzajú Záhrady tigrieho balzamu, ktoré sú vhodné pre deti. Nachádza sa tu zoologická záhrada a nočné safari. Prírodná rezervácia severne od mesta nesúca názov Bukit Toman Nature Reserve je najväčšie územie s dažďovým pralesom v Singapore.

Mena

V Singapore sa platí singapurským dolárom (SGD), ktorý má sto centov. Oficiálny názov je dolár, inak nazývaný aj ringgit. V prepočte je 1 dolár rovný 0,67 EUR. V meste je množstvo bankomatov, z ktorých môžete vyberať pomocou kariet American Express, Visa a MasterCard. Tými možno tiež platiť v lepších hoteloch, reštauráciách a obchodoch. Dajte si však pozor na nelegálne príplatky účtované v niektorých podnikoch.

Víza

Pre občanov SR platí bezvízový styk pre pobyt s dĺžkou do 30 dní. Potrebujete však platný pas na dobu minimálne 6 mesiacov po vstupe do krajiny.

Podnebie

Tropické podnebie s vysokou vlhkosťou, ktorá mnohokrát dosahuje až 100% má v tejto oblasti v podstate 2 ročné obdobie. Letné a monzúnové. Za leto sa považujú dva najteplejšie mesiace v roku - máj a jún. V tejto dobe je obloha jasná, počasie slnečné a sprevádzané príjemným vetrom a vyššími dennými teplotami. Monzúnové obdobie prichádza spravidla dvakrát ročne. Priemerná teplota sa tu pohybuje medzi 22-34°C.

KONTAKTY

Rezervuj si letenkuzdarma

Bezplatné konzultace probíhají v kanceláři AustraliaOnline. Proto, abychom se Vám mohli plně věnovat, doporučujeme konzultaci telefonicky předem dohodnout.

+420 221 551 553

AustraliaOnline

Bělehradská 449/51
Praha 2, 120 00
Česká Republika
Zpět na kontakty

Bezplatné konzultácie prebiehajú v kancelárii AustraliaOnline. Preto, aby sme sa vám mohli plne venovať, odporúčame si konzultáciu telefonicky vopred dohodnúť.

+420 532 302 302
Späť na kontakty

Bezplatné konzultácie prebiehajú v kancelárii AustraliaOnline. Preto, aby sme sa Vám mohli plne venovať, odporúčame konzultáciu telefonicky vopred dohodnúť.

+421 268 265 268
Späť na kontakty

Zpět
Helena Laurentová
Helena Laurentová
tel.: +61 2 9003 0455
email: sydney@australiaonline.agency
Moje skúsenosti
Adresa:
Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St.
Sydney, NSW, 2000, Austrálie
Otváracia doba
PONDELOK 09.30 až 17.00
UTOROK 10.00 až 17.00
STREDA 10.00 až 17.00
ŠTVRTOK 10.00 až 17.00
PIATOK 10.00 až 14.00
Ukázať mapu

Bezplatné konzultácie prebiehajú v kancelárii AustraliaOnline. Preto, aby sme sa Vám mohli plne venovať, odporúčame konzultáciu telefonicky vopred dohodnúť.

+61 2 9003 0455
Zpět na kontakty

AustraliaOnline

Vodičkova 791/41
Praha 1, 110 00
Česká Republika

AustraliaOnline

Suite 301, Level 3, 39 Liverpool St.
Sydney, NSW, 2000,
Austrálie

AustraliaOnline

Rašínova 103/2
Brno, 602 00
Česká republika

AustraliaOnline

Poštová Office Center
Poštová 503/1, 811 06, Bratislava
Slovenská republika
Sydney
(NSW)
Brisbane
(QLD)
Gold Coast
(QLD
Perth
(WA)
Noosa (QLD),
Byron Bay (NSW)
Cairns
(QLD)
Melbourne
(VIC)
Adelaide (SA),
Hobart (TSM)
Pracovné príležitosti 100 % 80 % 60 % 80 % 50 % 50 % 90 % 60 %
Výber naväzujúcich kurzov 100 % 80 % 50 % 80 % 20 % 30 % 80 % 50 %
Australský lifestyle 70 % 90 % 100 % 70 % 100 % 100 % 70 % 50 %
Assesment
levels
Preukazovanie
finančného
krytia
Povinná
docházka
Počet hod. výuky za týždeň Flexibilný
rozvrh
Požadovaná
úroveň
angličtiny
Forma
úhrady
Dĺžka
štúdia
Jazyková (ELICOS) 2 (nízké riziko) NIE min. 80% 20 až 25 NIE ŽIADNA celé štúdium 12 až 52 týždňov
Odborná (VET) 2 (nízké riziko) ÁNO NIE 16 až 25 ÁNO INTERMEDIATE umožňuje splátky (3 mesiace) 3 až 36 mes.
Univerzita (HIGHER EDUC.) 1 (najnižšie riziko) - - 15 až 30 ÁNO UPPER INTERM. ÁNO
individuálne
splátky
1/2 až 5 rokov
Čo mi zaistí AustraliaOnline Čo by som si mal zariadiť sám
Ubytovanie pre začiatok Medzinárodnú platobnú kartu
Najvýhodnějšiu letenku Zdravotné a sociálne poistenie
Prevod finančných prostriedkov Medzinárodný vodičský preukaz
Poistenie pred nástupom do školy Kópie osobných dokladov
Informačný balíček Plné moci
NNezapomenuteľné zážitky :) Referencie od predchádzajúcich zamestnávateľov
Prvé dni Prvý týždeň Prvý mesiac
1. Prílet na letisko 1. Kontakt so študentským centrom AustraliaOnline 1. Prvá návšteva školy, orientácia
2. Odvoz z letiska 2. Návšteva popríletovej orientácie 2. Príprava pre hľadanie práce, resume
3. Dočasné ubytovanie 3. Založenie bankového účtu 3. Získanie ABN
4. Výber alebo presun finančných prostriedkov 4. obstaranie SIM karty 4. Hľadanie práce, konečne :)
5. Nákup najnutnejších potrieb, potravín 5. Orientácia v lokalite 5. Výlet po okolí
S registrov.
migračným poradcom
S bežnou
študentskou alebo cestovnou agentúrou
Svojpomocne
Poradenstvo v oblasti študentských aj iných druhov víz ÁNO OBMEDZENE -
Zodpovednosť za poskytnuté informácie ÁNO ŽIADNA -
Možnosť overenia dokumentov ÁNO NIE ZA PENIAZE
Informácie o iných
typoch víz a emigrácii
ÁNO NIE -
Pravidelné
školenia poradcov
ÁNO NIE -
 
Na čo by ste nemali zabudnúť pred návratom domov
Ak odlietate skôr ako končí škola, oznámte to v škole
Nezabudnite si prebukovať letenku
Zaplaťte v Austrálii všetky svoje dlhy, elektriku, telefón, internet, pokuty
Ak sa nebudete do Austrálie vracať za prácou, požiadajte o vrátenie Superannuation
Ak ste podnikali, podajte daňové priznanie
Rozlúčte so všetkými priateľmi, budete ich potrebovať, keď sa budete vracať :)
S agentúrou Pomocou
kamaráta / rodíny
na vlastnú
päsť
Pomoc
s výberom školy
Aktuálne informácie o vízach
Vybavenie víza
pomoc pri hľadaní práce
Služby študentského centra
Asistencia po dobu celého pobytu
Vybavenie ďalšieho víza
Cena za všetky služby ZDARMA ZDARMA ZDARMA
 
Orientační cena potravin AUD
mléko plnotučné (1 l) 2.15
máslo (500 g) 2.97
sýr (1 kg) 6
jogurt (1 kg) 5.5
kuřecí maso (1 kg) 9
hovězí maso (1 kg) 15
párky (1 kg) 3.80
šunka (1 kg) 6.50
rajčata (1 kg) 5
paprika (1 kg) 6
brambory (1 kg) 2.98
rýže (1 kg) 1.80
cereálie (600 g) 6
jablka (1 kg) 4.50
banány (1 kg) 3.98
olej (1 l) 5
vejce (12 ks) 4
minerálka (1,5 l) 2.81
džus (2 l) 5
1 balení těstovin 1
víno (1 l) 7
pivo (1 lahev/plechovka - cca 450 ml) 3.50
čaj porcovaný (25 ks) 2.16
chléb bílý toustový (700 g) 1
tuňák v plechovce (400 g) 3.50
mražená pizza (500 g) 3
mražené hranolky (1 kg) 2.50
KURZ Min. vyžadovaná úroveň angličtiny Zakončen oficiální zkouškou
Obecná angličtina NE NE
Příprava na zkoušky IELT NE ANO
Akademická angličtina (EAP) INTERMEDIATE NE, možnost pokrašovat na Univerzitě
Příprava na zkoušky CAMBRIDGE (FCE, CAE, CPE) (UPPER) INTERMEDIATE ANO
KVALIFIKACE Délka studia
Certificate I 2 až 3 měsíce
Certificate II 2 až 6 měsíců
Certificate III 6 až 9 měsíců
Certificate VI 6 až 12 měsíců
Diploma 1 až 2 roky
Advance Diploma 1,5 až 2,5 roku
KVALIFIKACE Délka studia Popis kurzu
Bachelor Degree (Bc.) 3 až 4 roky Základní stupeň univerzitního vzdělání
1 rok 6 měsíců Navazující na bakaláři nebo na dlouhodobé praxi v oboru
Post-Graduate Diploma 1 rok mezistupeň mezi bakalářem a magisterským programem
Masters Degree 1 až 2 roky Kladen důraz na praktickou aplikaci v oboru
Doctoral Degree (PhD) 3 až 6 let Nejvyšší stupeň univerzitního vzdělání, navazující na ukončené UNI vzdělání postgraduál
Typ vzdělání Délka studia Věk studenta Povinná školní docházka
Základní škola
(Primary school)
trvá 7 až 8 let 5 - 12 let ANO
Střední škola I
(Lower secondary school)
trvá 3 až 4 roky 12 - 16 let ANO
Střední škola II
(Senior secondary high school)
trvá 2 roky 16 - 18 let NE
Nejčastější studentská zaměstnání Hrubá hodinová mzda (AUD)
Servírka, číšník, barman (Waiter, Waitress, Bartender) 17-20 + Tips
Pomocná síla do kuchyně (Kitchenhand / Sandwichhand) 16-18
Obsluha v kavárně (Barista) 17-20 + Tips
Rozvoz pizzy 17-20 + Tips
Práce v pekárně 16-19
Uklízeč(ka) v hotelu či v kancelářích 16-22
Doplňování zboží v supermarketech 18-24
Mytí aut v mycích linkách 16-18
Obsluha benzínových stanic 16-20
Roznášení letáků 16-18
Sběr ovoce (zajištěné ubytování na farmě) 16-18
Pokladní v supermarketu 19-25
Pomocné práce na stavbách 20-30
Noční stěhování kanceláří 20-30
Mytí oken 16-22
Výše zdanitelného příjmu (v AUD) Residenti Neresidenti
0 - 18.200 0 32,5 centu z každého $ 1
18.201 - 37.000 19 centů z každého $ 1 přes $ 18.200 32,5 centu z každého $ 1
37.0001 - 80.000 $ 3.572 + 32,5 centů z každého $1 přes $ 37.000 32,5 centu z každého $ 1
80.001 - 180.000 $ 17.547 plus 37 centrů z každého $1 přes $ 80.000 $ 26.000 + 37 centů z každého $1 přes $ 80.000
180.001 a více $ 54.547 plus 45 centrů z každého $1 přes $ 180.000 $ 63.000 + 45 centů z každého $1 přes $ 180.000
Letecká společnost Origin Destinace Délka letu, včetně mezipřistání Mezipřistání / STOP-OVER Frekvence letů z Prahy
Emirates (EK) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne + všechny destinace v Austrálii 22,5 hod. Dubaj, Singapore, Kuala Lumpur, Bangkok denně
Korean Air (KE) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 28 hod. Soul (Jižní Korea) denně
Singapore Air (SQ) Praha Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne, Adelaide 28 hod. Singapore denně
Cathay Pacific (CX) Praha Sydney, Brisbane, Cairns, Adelaide, Melbourne, Perth 28,5 hod. Hong Kong některé destinace denně
China Airlines (CI) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 43 hod. Taipei PO, ÚT, SO