• Bratislava 0918 570 900
 • Praha 733 123 999
 • Brno 734 449 949
 • Sydney 0422 611 611

Služby sydneyského centra

O našom centre v Sydney

Naše študentské centrum sa nachádza v srdci Sydney v blízkosti prístavnej štvrti Darling Harbour a 5 minút pešej chôdze od vlakovej stanice Town Hall. Svojimi 180 m2 ho môžeme nazvať najväčším študentským centrom v Sydney. Samozrejme, že nejde len o veľkosť, naši konzultanti v Austrálii trvalo žijú a dokážu vám pomôcť v každej situácii. Poskytujeme silné zázemie, ktoré má tradíciu už od roku 2000.

Otvorené máme od pondelka do piatku od 9:00 do 17:00 hod.

Skvelé na našom centre je to, že tu stretnete študentov, ktorí v Austrálii žijú mnoho rokov. Z niektorých študentov sa po čase stávajú rezidenti, ktorí rovnako ako my prijali Austrálii za svoju vlasť. Noví študenti teda nečerpajú len od nás, ale tiež zo skúseností predchádzajúcich študentov a súčasných rezidentov. Preto sa tiež nemusíte obávať odletieť do Austrálie sami, u nás v študentskom centre si nájdete priateľov veľmi ľahko.

Poskytujeme kompletný servis nielen novo prichádzajúcim študentom, ale aj konzultácie pre tých z vás, ktorí premýšľajú o predĺžení svojho pobytu v Austrálii a potrebujú zvoliť vhodný nadväzujúci kurz a hlavne zaistiť ďalšie víza.

V rámci nášho študentského centra poskytujeme servis migračných poradcov. Sme nielen študentská agentúra, ale poskytujeme tiež profesionálne migračné poradenstvo. Hoci je táto služba bežne spoplatnená, našim študentom ju poskytujeme zadarmo.

Služby poskytujú

 • 3 kvalifikovaní MIGRAČNÍ AGENTI, ktorí hovoria po slovensky, česky a poľsky
 • 2 ŠPECIALISTI NA VZDELÁVANIE a dizajn vhodného kurzu
 • ŠTUDENTSKÝ KOORDINÁTOR, ktorý pomôže s hľadaním práce, rieši napr. agendu týkajúcu sa zdravotného poistenia aj vaše každodenné problémy
 • CESTOVNÝ KONZULTANT v cestovnej kancelárii AustraliaOnline TRAVEL, ktorý má vždy aktuálne ponuky na výlety, letenky, ubytovanie aj požičanie automobilov

Centrum AustraliaOnline v Sydney nie je len obyčajnou študentskou agentúrou. Pre to, aby sme poskytli našim klientom najlepší servis, rozdelili sme naše služby do 3 samostatných sekcií, ktoré sa vzájomne prelínajú:

 • Študentské centrum - zabezpečujúce komplexný servis pre našich existujúcich i novo prichádzajúcich študentov
 • Migračné poradenstvo - slovensky a česky hovoriaci migrační poradcovia poskytujú služby spojené s vízami a emigráciou.
 • Cestovná kancelária - zabezpečí výhodné cestovné služby po Austrálii a blízkom okolí

Služby študentského centra

Servis ktorý zabezpečujeme, je komplexný. Každý z našich pracovníkov sa zaoberá konkrétnou oblasťou. V našom centre sa môžete spoľahnúť na nasledujúce služby:

 • ZAISTENIE PRÁCE Veľa našej energie venujeme vyhľadávaniu vhodných pracovných príležitostí pre našich študentov. Vďaka našej dlhoročnej spolupráci s niektorými zamestnávateľmi, skúsenostiam našich konzultantov a ochote bývalých študentov prenechať svoje pracovné pozície, nebude nájdenie práce žiadny problém. Zabezpečíme pre vás daňové číslo TFN (Tax file number), prípadne aj austrálske podnikateľské číslo ABN (Australian business number).
 • ZOSTAVENIE VHODNÉHO ŽIVOTOPISU Pomôžeme vám zostaviť stručný, ale výstižný ŽIVOTOPIS na mieru, presne tak, ako je v Austrálii potreba. Kvalitné CV je základom úspechu pre získanie dobrej práce.
 • UBYTOVANIE Pomôžeme vám so zabezpečením/vyhľadaním dlhodobejšieho ubytovania. Vďaka našim kontaktom nebude problém nájsť vhodné ubytovanie podľa vašich predstáv. Nevyznáte sa v podmienkach zmluvy alebo vám niečo nie je jasné? Nevadí. Radi vám s tým pomôžeme.
 • VYZDVIHNUTIE NA LETISKU Ak máte s nami zabezpečené ubytovanie, je možné zabezpečiť službu vyzdvihnutia na letisku. K vybraným hostelom a apartmánom AustraliaOnline je táto služba ZADARMO.
 • POPRÍLETOVÁ ORIENTÁCIA Po prílete na vás čaká intenzívna a kompletná orientácia, teda stretnutie, kde sa dozviete tie najdôležitejšie informácie, bez ktorých sa nezaobídete. Orientáciu vedie majiteľ agentúry -Michal Šesták, ktorý žije v Austrálii od roku 1993. Budú vám predstavení všetci zástupcovia nášho teamu, aby ste vedeli na koho sa obracať. Účasť na samotnej orientácii vám ušetrí veľa starostí, poradíme čo urobiť na začiatku, akých chýb sa vyvarovať a jednoducho vás zasvätíme do tajov života tu "DOWN UNDER".
 • ZABEZPEČENIE CERTIFIKÁTOV Sprostredkujeme vám certifikáty potrebné pri prácu, ako je RSA, RCG alebo napríklad White/Blue Card. Prehľad austrálskych certifikátov.
 • ZDRAVOTNÉ POISTENIE Po prílete vás oboznámime, akým spôsobom si aktivujete vaše zdravotné poistenie, ako funguje zdravotný systém v Austrálii a akým spôsobom funguje návšteva lekára a vrátenie zaplateného poplatku za vyšetrenie. Ak vám existujúce krytie nestačí, zaistíme pre vás navýšenie poistenia na tzv. Extra cover.
 • PREDĹŽENIE VÍZA Mnoho z tých, ktorí do Austrálie odcestujú, si svoj pobyt ďalej predlžujú. Naša kancelária zabezpečí všetko čo sa predĺženia týka, od výberu vhodného kurzu až po predĺženie študentského alebo turistického víza. Pri predlžovaní víz využívame naše dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti, a ak sa na nás obrátite s dostatočným predstihom, predĺženie víz nebude problém.
 • DAŇOVÉ PORADENSTVO Poradíme vám, ako funguje podnikanie v Austrálii, pomôžeme s vrátením vašich odvedených daní aj odvedeného dôchodkového poistenia (Superannuation).

Po prílete do Austrálie

Po vašom prílete vám pomôžeme zariadiť najdôležitejšie veci, aby ste sa čo najskôr zapojili do pracovného procesu a našli vhodné ubytovanie.

 • skontrolujeme spoločné váš VÍZOVÝ DOKUMENT
 • zoznámime vás s PODMIENKAMI študentských víz a vašimi povinnosťami, ktoré z víza vyplývajú
 • vysvetlíme vám, ako aktivovať vaše ZDRAVOTNÉ POISTENIE, povieme vám, čo toto poistenie zahŕňa alebo ako fungujú lekári v Austrálii
 • poradíme vám ako si založiť BANKOVÝ ÚČET, čo k tomu budete potrebovať a akú banku zvoliť
 • odporučíme vám, kde a akú SIM KARTU zakúpiť
 • povieme vám, na čo si dávať pozor pri hľadaní práce, čo sa od vás očakáva počas pracovného pohovoru tzv. "INTERVIEW", ako sa na to pripraviť a čomu sa vyvarovať
 • poradíme vám, ako ŽIADAŤ O PRÁCU a vy si potom môžete vybrať z našej databázy voľných pracovných miest
 • vysvetlíme ako je to v Austrálii s VODIČSKÝM PREUKAZOM, ako ho predĺžiť alebo ako rozšíriť vaše vodičské oprávnenie

  a mnoho ďalšieho ...

Vybavenie študentského centra, ktoré je vám k dispozícii

Naše sydneyské centrum je všetkým našim študentom plne k dispozícii. Môžete využiť stolných PC alebo bezdrôtového vysokorýchlostného WIFI pripojenia pre svoje prenosné laptopy. Ďalej môžete využívať tlačiarne do formátu A3 alebo využiť nášho mobilného telefónu pre obvolávanie potenciálnych zamestnávateľov. Naša kancelária slúži tiež ako vaša prvá adresa pre príjem pošty. Všetky tieto služby sú pre našich študentov ZADARMO.

K dispozícii je:

 • 8 počítačov
 • veľkokapacitná tlačiareň do formátu A3
 • kopírka do formátu A3
 • scanner
 • zdieľaný disk pre ukladanie súborov
 • neobmedzené volania
 • bezdrôtové WIFI pripojenie
 • príjem poštových zásielok

Služby migračnej agentury

V našej kancelárii pôsobia registrovaní migrační poradcovia, ktorí poskytujú profesionálne poradenstvo v oblasti vybavenia trvalých pobytov a špeciálnych kategórií víz. Tieto služby využívajú najmä záujemcovia, ktorí uvažujú o tom, že v Austrálii zostanú na trvalo alebo na dlhodobé víza (napr. absolventské víza - s485, rodinné víza,). Služby migračnej agentúry sú spoplatnené. Naše ceny sú však prispôsobené možnostiam našich klientov a v porovnaní s inými migračnými poradcami sú výrazne lacnejšie.

Vzhľadom na to, že práca nášho študentského centra je hradená austrálskymi školami, môžeme si dovoliť poskytnúť servis našich migračných poradcov študentom úplne ZADARMO. Pokiaľ si cez nás predĺžite školu, získate poradenstvo migračného poradcu, ktoré by bolo inak spoplatnené. Vyhnete sa tak zriaďovaniu tzv. "Immiaccountu" u migračného úradu, pretože komunikácia s úradníkom prebieha výhradne naším prostredníctvom. Podobný spôsob zastupovania je k dispozícii výhradne migračným poradcom, nie bežným študentským agentúram.

Naša migračná sekcia sa tiež zameriava na poradenstvo v oblasti tzv. Skill víz. Zaistíme vám registráciu v tzv. SkillSelect databázi. Táto oblasť sa týka osôb, ktoré chcú získať trvalý pobyt na základe ich schopností. S tým tiež súvisí vybavenie ohodnotenia profesií uchádzačov u konkrétnych odborných organizácií.

Služby cestovnej kancelárie AustraliaOnline TRAVEL

Aby boli naše služby naozaj komplexné, prevádzkujeme v rámci nášho Sydneyského centra vlastnú cestovnú kanceláriu s česky a slovensky hovoriacimi cestovnými špecialistami, ktorí majú viac ako 10-ročné skúsenosti v austrálskom prostredí cestovného ruchu. Naši študenti si tak môžu naplánovať cestovanie po Austrálii a blízkom okolí. S cestovaním po Austrálii máme bohaté skúsenosti. Zaistíme vám všetky výlety, prelety medzi jednotlivými destináciami alebo rezervujeme ubytovanie, všetko podľa vašich predstáv a vašich finančných možností.

Sydney
(NSW)
Brisbane
(QLD)
Gold Coast
(QLD
Perth
(WA)
Noosa (QLD),
Byron Bay (NSW)
Cairns
(QLD)
Melbourne
(VIC)
Adelaide (SA),
Hobart (TSM)
Pracovné príležitosti 100 % 80 % 60 % 80 % 50 % 50 % 90 % 60 %
Výber naväzujúcich kurzov 100 % 80 % 50 % 80 % 20 % 30 % 80 % 50 %
Australský lifestyle 70 % 90 % 100 % 70 % 100 % 100 % 70 % 50 %
Assesment
levels
Preukazovanie
finančného
krytia
Povinná
docházka
Počet hod. výuky za týždeň Flexibilný
rozvrh
Požadovaná
úroveň
angličtiny
Forma
úhrady
Dĺžka
štúdia
Jazyková (ELICOS) 2 (nízké riziko) NIE min. 80% 20 až 25 NIE ŽIADNA celé štúdium 12 až 52 týždňov
Odborná (VET) 2 (nízké riziko) ÁNO NIE 16 až 25 ÁNO INTERMEDIATE umožňuje splátky (3 mesiace) 3 až 36 mes.
Univerzita (HIGHER EDUC.) 1 (najnižšie riziko) - - 15 až 30 ÁNO UPPER INTERM. ÁNO
individuálne
splátky
1/2 až 5 rokov
Čo mi zaistí AustraliaOnline Čo by som si mal zariadiť sám
Ubytovanie pre začiatok Medzinárodnú platobnú kartu
Najvýhodnějšiu letenku Zdravotné a sociálne poistenie
Prevod finančných prostriedkov Medzinárodný vodičský preukaz
Poistenie pred nástupom do školy Kópie osobných dokladov
Informačný balíček Plné moci
NNezapomenuteľné zážitky :) Referencie od predchádzajúcich zamestnávateľov
Prvé dni Prvý týždeň Prvý mesiac
1. Prílet na letisko 1. Kontakt so študentským centrom AustraliaOnline 1. Prvá návšteva školy, orientácia
2. Odvoz z letiska 2. Návšteva popríletovej orientácie 2. Príprava pre hľadanie práce, resume
3. Dočasné ubytovanie 3. Založenie bankového účtu 3. Získanie ABN
4. Výber alebo presun finančných prostriedkov 4. obstaranie SIM karty 4. Hľadanie práce, konečne :)
5. Nákup najnutnejších potrieb, potravín 5. Orientácia v lokalite 5. Výlet po okolí
S registrov.
migračným poradcom
S bežnou
študentskou alebo cestovnou agentúrou
Svojpomocne
Poradenstvo v oblasti študentských aj iných druhov víz ÁNO OBMEDZENE -
Zodpovednosť za poskytnuté informácie ÁNO ŽIADNA -
Možnosť overenia dokumentov ÁNO NIE ZA PENIAZE
Informácie o iných
typoch víz a emigrácii
ÁNO NIE -
Pravidelné
školenia poradcov
ÁNO NIE -
 
Na čo by ste nemali zabudnúť pred návratom domov
Ak odlietate skôr ako končí škola, oznámte to v škole
Nezabudnite si prebukovať letenku
Zaplaťte v Austrálii všetky svoje dlhy, elektriku, telefón, internet, pokuty
Ak sa nebudete do Austrálie vracať za prácou, požiadajte o vrátenie Superannuation
Ak ste podnikali, podajte daňové priznanie
Rozlúčte so všetkými priateľmi, budete ich potrebovať, keď sa budete vracať :)
S agentúrou Pomocou
kamaráta / rodíny
na vlastnú
päsť
Pomoc
s výberom školy
Aktuálne informácie o vízach
Vybavenie víza
pomoc pri hľadaní práce
Služby študentského centra
Asistencia po dobu celého pobytu
Vybavenie ďalšieho víza
Cena za všetky služby ZDARMA ZDARMA ZDARMA
 
Orientační cena potravin AUD
mléko plnotučné (1 l) 2.15
máslo (500 g) 2.97
sýr (1 kg) 6
jogurt (1 kg) 5.5
kuřecí maso (1 kg) 9
hovězí maso (1 kg) 15
párky (1 kg) 3.80
šunka (1 kg) 6.50
rajčata (1 kg) 5
paprika (1 kg) 6
brambory (1 kg) 2.98
rýže (1 kg) 1.80
cereálie (600 g) 6
jablka (1 kg) 4.50
banány (1 kg) 3.98
olej (1 l) 5
vejce (12 ks) 4
minerálka (1,5 l) 2.81
džus (2 l) 5
1 balení těstovin 1
víno (1 l) 7
pivo (1 lahev/plechovka - cca 450 ml) 3.50
čaj porcovaný (25 ks) 2.16
chléb bílý toustový (700 g) 1
tuňák v plechovce (400 g) 3.50
mražená pizza (500 g) 3
mražené hranolky (1 kg) 2.50
Jak v Austrálii ušetřit („Deal portals“)
http://www.groupon.com.au
http://www.whypayfullprice.com.au/
http://www.dealmonkey.com.au/
http://www.ourdeal.com.au/home
http://www.scoopon.com.au/sydney
http://www.catchoftheday.com.au/
KURZ Min. vyžadovaná úroveň angličtiny Zakončen oficiální zkouškou
Obecná angličtina NE NE
Příprava na zkoušky IELT NE ANO
Akademická angličtina (EAP) INTERMEDIATE NE, možnost pokrašovat na Univerzitě
Příprava na zkoušky CAMBRIDGE (FCE, CAE, CPE) (UPPER) INTERMEDIATE ANO
KVALIFIKACE Délka studia
Certificate I 2 až 3 měsíce
Certificate II 2 až 6 měsíců
Certificate III 6 až 9 měsíců
Certificate VI 6 až 12 měsíců
Diploma 1 až 2 roky
Advance Diploma 1,5 až 2,5 roku
KVALIFIKACE Délka studia Popis kurzu
Bachelor Degree (Bc.) 3 až 4 roky Základní stupeň univerzitního vzdělání
1 rok 6 měsíců Navazující na bakaláři nebo na dlouhodobé praxi v oboru
Post-Graduate Diploma 1 rok mezistupeň mezi bakalářem a magisterským programem
Masters Degree 1 až 2 roky Kladen důraz na praktickou aplikaci v oboru
Doctoral Degree (PhD) 3 až 6 let Nejvyšší stupeň univerzitního vzdělání, navazující na ukončené UNI vzdělání postgraduál
Typ vzdělání Délka studia Věk studenta Povinná školní docházka
Základní škola
(Primary school)
trvá 7 až 8 let 5 - 12 let ANO
Střední škola I
(Lower secondary school)
trvá 3 až 4 roky 12 - 16 let ANO
Střední škola II
(Senior secondary high school)
trvá 2 roky 16 - 18 let NE
Nejčastější studentská zaměstnání Hrubá hodinová mzda (AUD)
Servírka, číšník, barman (Waiter, Waitress, Bartender) 17-20 + Tips
Pomocná síla do kuchyně (Kitchenhand / Sandwichhand) 16-18
Obsluha v kavárně (Barista) 17-20 + Tips
Rozvoz pizzy 17-20 + Tips
Práce v pekárně 16-19
Uklízeč(ka) v hotelu či v kancelářích 16-22
Doplňování zboží v supermarketech 18-24
Mytí aut v mycích linkách 16-18
Obsluha benzínových stanic 16-20
Roznášení letáků 16-18
Sběr ovoce (zajištěné ubytování na farmě) 16-18
Pokladní v supermarketu 19-25
Pomocné práce na stavbách 20-30
Noční stěhování kanceláří 20-30
Mytí oken 16-22
Nejznámější webové portály s nabídkami práce
www.airtasker.com
www.careerone.com.au
www.careersonline.com.au
www.employment.byron.com.au
http://www.jobs.com.au
www.jobserve.com
www.jobs.nsw.gov.au
www.mycareer.com.au
www.partistaff.com.au
www.seek.com.au
www.spotjobs.com/part-time-jobs
www.studentedge.com.au/jobs
www.traveljobs.com.au
www.workingstudent.com.au
workaboutaus.worldsecuresystems.com
Nejznámější webové portály s nabídkami práce
www.ambitengineering.com.au
www.citirecruitment.com
www.industrialrelations.nsw.gov.au
www.hays.com.au
www.hudson.com.au
www.jobs.adecco.com.au
www.jobserve.com/au/en/Job-Search
www.launchrecruitment.com.au/job-search
www.manpower.com.au
www.paxus.com.au
www.timerecruitment.com.au
www.vantagerecruitment.com.au
Výše zdanitelného příjmu (v AUD) Residenti Neresidenti
0 - 18.200 0 32,5 centu z každého $ 1
18.201 - 37.000 19 centů z každého $ 1 přes $ 18.200 32,5 centu z každého $ 1
37.0001 - 80.000 $ 3.572 + 32,5 centů z každého $1 přes $ 37.000 32,5 centu z každého $ 1
80.001 - 180.000 $ 17.547 plus 37 centrů z každého $1 přes $ 80.000 $ 26.000 + 37 centů z každého $1 přes $ 80.000
180.001 a více $ 54.547 plus 45 centrů z každého $1 přes $ 180.000 $ 63.000 + 45 centů z každého $1 přes $ 180.000
Letecká společnost Origin Destinace Délka letu, včetně mezipřistání Mezipřistání / STOP-OVER Frekvence letů z Prahy
Emirates (EK) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne + všechny destinace v Austrálii 22,5 hod. Dubaj, Singapore, Kuala Lumpur, Bangkok denně
Korean Air (KE) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 28 hod. Soul (Jižní Korea) denně
Singapore Air (SQ) Praha Sydney, Brisbane, Perth, Melbourne, Adelaide 28 hod. Singapore denně
Cathay Pacific (CX) Praha Sydney, Brisbane, Cairns, Adelaide, Melbourne, Perth 28,5 hod. Hong Kong některé destinace denně
China Airlines (CI) Praha, Vídeň Sydney, Brisbane 43 hod. Taipei PO, ÚT, SO